Ocijeni ovaj članak
(3 votes)

Laktaši vladari opštine

Laktaši – Župa 3:2 (2:2)

U velikom mjesnom i ligaškom derbiju, Laktaši su kao domaćini savladali Župu iz Milosavaca. Početno nadmudrivanje trajalo je do 10. minute, kada Bojan Radić najbolje koristi smušenost odbrane Laktaša i zabija za 0:1. Igrao se 25. minut kada Radić na asistenciju Ovusua postiže svoj drugi pogodak danas. Po mišljenju mnogih, pa i linijskog sudije koji je kasnije priznao grešku, ovaj zgoditak postignut je iz nedozvoljene pozicije. Četiri minute poslije, slobodan udarac za Laktaše sa nekih 30-ak metara. Loptu uzima Srđan Glišić i šalje ju u mrežu Ljubiše Savića za 1:2. U 33. minuti u akciji su Glišić i Stamenković, ali Stamenković šutira pored gola. Domaći do izjednačenja dolaze u 45. minuti, a strijelac je bio danas odlični Srđan Glišić. U drugom dijelu, Laktaši ubacuju u brzinu više. Peti minut nastavka, Uroš Stamenković pogađa prečku. Laktaši do vođstva i velikog preokreta dolaze u 58. minuti. Bojan Milinović je potegao sa nekih 35 metara, lopta je u letu zakačila kapitena gostiju Željka Trivića i završila iza leđa Savića za veliko slavlje domaćih igrača i publike. Dvije minute kasnije, odlična akcija u režiji Stamenkovića i Glišića ali odbrana Župe krajnjim naporom otklanja prijetnju. Pokušao je Stamenković i u 80. minuti, ali njegova lopta je prohujala pored rašlji. Laktaši su danas imali terensku inicijativu i u potpunosti su nadigrali protivnika, koji pored dva postignuta pogotka nije ozbiljnije zaprijetio. Laktaška ''troglava aždaja'' (Glišić, Stamenković, Milinović) nastavlja golgetersku seriju. Ova trojica igrača dosad su zajedno postigli 22 gola. U narednom 24. kolu, Župa je domaćin Omarskoj, dok Laktaši gostuju Jedinstvu u Žeravici.

LAKTAŠI: Kutić, Vrhovac, Bursać, Bajić, Trninić, Glišić, Savić, Stamenković, Radetić (86' Keleman B), Milinović (70' Lekić), Keleman. Trener: Miodrag Petković

ŽUPA: Savić, Mihajlović (80' Savić), Damjanić, Nartey, Devušić, Radić, Petković (85' Malkić), Trivić, Owusu, Došlov, Gudalo (75' Smiljanić). Trener: Ljubiša Vrhovac