ponedeljak, 28 septembar 2015 15:16
Ocijeni ovaj članak
(2 votes)

Glišić Express stao u Laktašima

U okviru sedmog kola Druge lige Republike Srpske, Laktaši i Sloga Srbac su danas podijelili bodove, odigravši u Laktašima 0:0. Prvu šansu na utakmici bilježimo u 12. minuti. Šut Aljoše Kavržića brani golman gostiju Dražen Babić. U 16. minuti, dobar centaršut Saše Ercega sa desne strane ne koristi najbolje Bojan Milinović. Sloga je opasno zaprijetila u 19. minuti. Bojan Popović je izbio sam pred Đurađa Lakića, pokušao da ga lobuje, ali lopta umjesto u mreži završava iznad gola. Odlična prilika za goste. U 23. minuti, slobodan udarac za Laktaše. Šutirao je Erceg a Babić krajnjim naporom odbranio. Bilo je to sve za dosta izjednačeno prvo poluvrijeme.

U drugom drugom dijelu, Laktaši nešto konkretniji. Igrao se 66. minut kada gostujući igrač Miloš Đurđić, nakon pogibeljnog starta nad Bojanom Milinovićem na nekih 20 metara, zarađuje direktan crveni karton. Dvije minute poslije, možda i najbolja prilika za Laktaše. Slobodan udarac je sa nekih 25 metara izveo Miljan Bajić, lopta pronalazi Slađana Lekića, koji sjajno šutira ali njegovu loptu u zadnji tren sa linije čisti gostujući golman. U 70. minuti oprobao se i Saša Bursać kod Laktaša, ali njegov projektil odlazi pored gola. Da stvar bude egal, i Laktaši ostaju bez jednog igrača. Glavni sudija Luka Bilbija na ranije tuširanje šalje i Bobana Kelemana u 73. minuti susreta, drugi žuti karton nakon jedne dosta čudne situacije. Poslednju priliku na utakmici imali su domaći tri minute kasnije. Nakon jednog kornera, gađao je glavom Dragan Šavija i za malo pogodio.

Na kraju, možda najrealniji rezultat. Ipak, više se očekivalo od Sloge koja danas nije nešto posebno prikazala. S druge strane, Laktaši su imali više želje, konkretniji bili, i ne bi bilo nezasluženo da su prisvojili cijeli plijen. U narednom kolu, Sloga dočekuje Liješće, dok Laktaši putuju u Milosavce, gdje će u Superklasiku odmjeriti snage sa Župom.

LAKTAŠI: Lakić, Telić, Bursać, Bajić, Trninić, Kavržić, Erceg (od 59. Lekić), Keleman Br, Milinović (od 65. Vuruna), Keleman Bo, Šavija. Trener: Miodrag Petković

SLOGA: Babić, Kutić, Maletić, Ilić, Glišić (od 90. Ugren), Babić, Adamović (od 60. Bjelonić), Zukanović, Popović (od 71. Savić), Đurđić, Zarić. Trener: Dragan Vukša